Bio prądy – usprawnienie transportu międzykomórkowego.

bioprądy

Dziś w dziedzinie pielęgnacji o nasze ciało wiele się zmienia, głównie ze względu na ogromny postęp medycyny i nauk pokrewnych. Dziś mamy też większą świadomość tego, jak powinniśmy dbać o nasze ciało tak aby było piękne, zadbane i przede wszystkim zdrowe. Do poprawy naszego samopoczucia i wyglądu tworzone są coraz to nowsze, skuteczne wynalazki.  Jednym z takich innowacyjnych zabiegów są zabiegi z użyciem  bioprądów.

Podstawowe procesy zachodzące w naszych komórkach zależą od tzw. mikroprądów. To dzięki nim komórki sprawnie przeprowadzają procesy metaboliczne; to one regulują ich wzrost, podział i jego szybkość. Przesuwając się wzdłuż naczyń krwionośnych wspomagają krążenie krwi, co poprawia skórny metabolizm, jej dotlenienie i inne podstawowe przemiany.  Wraz z wiekiem aktywność mikroprądów obniża się, co skutkuje między innymi powstawaniem zmarszczek, utratą jędrności skóry, spowolnieniem jej metabolizmu i dopływu tlenu, odpowiednich witamin, mikro- i makroelementów.

 

Na czym polega zabieg z użyciem bioprądów?

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem bioprądów, przeprowadzone takimi przyrządami jak np. mini kombajn RE-3060, powodują wzrost metabolizmu komórek skóry, zwiększają ilość tlenu i związków odżywczych do nich dopływających.  A dokładniej – ATP, wysokoenergetycznego związku potrzebnego do wielu podstawowych reakcji wewnątrzkomórkowych, takich jak synteza poszczególnych białek czy usuwanie zbędnych produktów przemiany materii wewnątrzkomórkowej. Nasza skóra i tkanki do niej przylegające zostają odżywione i dotlenione.

Hasło bioprądy może wywołać mieszane uczucia – jednak nie ma się czego bać. Podczas zabiegu używany jest prąd o niskim natężeniu i małej amplitudzie. Bez obaw – klient nie ma poczucia dyskomfortu.

 

Jakie są efekty takiego zabiegu?

Usprawnione krążenie, pozbycie się toksyn i nadmiaru wody powoduje, że drobne zmarszczki stają się wygładzone a ich powstawanie opóźnione; skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, dotleniona, zdrowa i promienna. Ponadto ograniczone jest wydzielanie sebum, pory zostają zamknięte, z czego bardzo ucieszą się posiadaczki tłustej skóry. Cera wygląda na wypoczętą, jest rozjaśniona a worki pod oczami są zredukowane (obrzęki ulegają zmniejszeniu poprzez pobudzenie przepływu krwi) .

Aby efekt był zadowalający należy wykonywać go w seriach.

 

Przeciwwskazania do zabiegu.

Jak każdy zabieg, ten z użyciem bioprądów ma też swoje przeciwwskazania, które należy znać. Są to :

ciąża, padaczka, występowanie w ciele implantów metalowych, stwardnienie rozsiane, nowotwór, zapalenie żył, zatory oraz zakrzepy żylne, menstruacja-podczas zabiegu, ostre oraz ropne stany zapalne, wykwity i uszkodzenia skóry, rozrusznik serca/choroby serca.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.