Zdrowy wygląd bez podkładu.

20019488_m2Każda z nas ma inną cerę, a co za tym idzie – ma też odmienne potrzeby. Stan naszej skóry zależy od wielu czynników : predyspozycji genetycznych, wieku, płci, zabarwienia, nawodnienia. Jednak bez względu na to, czy nasza skóra jest tłusta, sucha czy naczynkowa – podstawowym elementem pielęgnacji jest jej dokładne oczyszczanie. Dziś nie ma pięknej, zadbanej i promiennej cery bez pielęgnacji – owszem, kosmetyki kolorowe są w stanie zatuszować niedoskonałości, ale to zabiegi pielęgnacyjne pozwalają nam dziś czuć się dobrze i pewnie bez makijażu.

Podstawowym błędem jaki wiele z nas popełnia jest niedokładne oczyszczenie skóry. Zazwyczaj polega ono na usunięciu makijażu wacikiem nasączonym mleczkiem do demakijażu i przetarciu skóry tonikiem, a to niestety nie wystarczy.

Czym skutkuje niedokładne oczyszczanie skóry ?

Szeregiem problemów. Nasza cera nie ma lekko – na co dzień traktowana jest makijażem, osiadają na niej niewidoczne dla nas zanieczyszczenia środowiskowe (smog), jest wystawiona na działanie zimna, wiatru czy ostrego słońca.

Resztki kosmetyków i zanieczyszczeń których dokładnie każdego wieczora nie usuniemy powodują zatykanie się ujść gruczołów łojowych, powodując powstawanie krost oraz mogą nasilać stany zapalne w przebiegu takich schorzeń jak trądzik. Cera staje się szara, traci blask i wygląda na starszą. Ponadto trudniej jest jej walczyć z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do niszczenia włókien kolagenowych w skórze powodując jej przedwczesne starzenie.

Jak w takim razie oczyszczać swoją cerę aby wyglądała świetnie każdego dnia ?

Pielęgnacja w domu.

Warto zmywać makijaż zaraz po przyjściu do domu, aby nie męczyć naszej skóry. Twarz powinna zostać przetarta wacikami nasączonymi odpowiednim produktem do demakijażu, a najlepiej płynem micelarnym ( usuwa dobrze zarówno kosmetyki kolorowe, wodoodporne oraz inne zanieczyszczenia). Następnie, aby wyrównać pH skóry, należy potraktować ją tonikiem dopasowanym do naszego rodzaju cery. Dwa do trzech razy w tygodniu powinno się wykonać peeling skóry twarzy ( enzymatyczny lub drobnoziarnisty – zależnie od tego, jaką cerę posiadamy). Następnie na tak oczyszczoną skórę można nałożyć inne produkty pielęgnacyjne, takie jak ampułki, maski czy kremy. Lepiej oczyszczona skóra zaabsorbuje więcej potrzebnych jej składników!

Jest tez parę zabiegów, wymagających odpowiedniego sprzętu, które skutecznie oczyszcza naszą skórę i przywrócą ja do równowagi.

Peeling kawitacyjny.

Jednym z najprostszych i mało inwazyjnych zabiegów jest peeling kawitacyjny.  Wykonywany jest on specjalnym urządzeniem ( np. Skin Scrubber 8020) zakończonym szpatułką, którą przesuwamy po wilgotnej skórze. Wykorzystujemy przy tym zjawisko powstawania fal ultradźwiękowych – aparat zetknięty z naszą wilgotną skórą powoduje wytworzenie pęcherzyków, które pękając oczyszczają naszą skórę, usuwając martwe komórki warstwy rogowej naskórka, nadmiar sebum i oczyszczają dokładnie pory.

Ponadto taki zabieg polepsza mikrokrążenie i dotlenia naszą skórę, poprawia jej nawodnienie, rozjaśnia ją, spłyca zmarszczki i świetnie przygotowuje do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto dochodzi do stymulacji wytwarzania włókien kolagenowych i elastycznych, co przyczynia się do opóźniania procesu starzenia.

Należy również wspomnieć o przeciwwskazaniach do wykonywania takiego zabiegu; są to :

ciąża, stany gorączkowe, obecność w ciele składowych metalowych ( np. rozrusznik serca, implanty), osteoporoza.

Oczyszczanie prądem – galwanizacja.

Galwanizacja to zabieg, który wykorzystuje prąd stały o stałym natężeniu, płynący w jednym kierunku. Do tego typu zabiegu jest używany odpowiedni sprzęt ( Galvanic 9000 i niektóre kombajny kosmetyczne), który zawiera dwie elektrody – jedną trzymany w dłoni, drugą natomiast przesuwamy po skórze.  W miejscach, przez które przepływa prąd dochodzi do miejscowego przekrwienia tkanek i wytworzenia ciepła, co pobudza krążenie, dostarcza naszej skórze substancji odżywczych i tlenu, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Efekty wizualne takiego zabiegu, to oczyszczona, odżywiona, promienna i jędrna skóra. Galwanizacja to świetny wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze się sprawdza w przypadku zabiegów na skórze naczyniowej, przy trądziku różowatym, rozszerzonych porach, bliznach i przebarwieniach.

Oczywiście musimy wspomnieć o przeciwwskazaniach do wykonywania tego typu zabiegów :

ropne stany zapalne skóry, owrzodzenia, skaza krwotoczna, ostre procesy zapalne, zakrzepy, wszczepiony rozrusznik serca, endoprotezy.

Dbajmy więc o naszą skórę odpowiednio ją pielęgnując – oczyszczona skóra wygląda świetnie i łatwiej pobiera substancje odżywcze, dzięki czemu długo wygląda młodo i promiennie.

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.